Skötarens telefontjänst
Servicenummer: 010 312 011
Servicetid: varje dag 6.00–22.00

Du kan även boka tid via Pihlajalinnas bokning online. Bokningen online är tills vidare endast på finska. Vi lanserar bokning online på svenska på våren 2019.

Företagshälsovårdstjänst som utgår från kundens behov

Pihlajalinna producerar företagshälsovårdstjänster enligt kundens behov. Vår kundorienterade och effektfulla verksamhetsmodell som grundar sig på kundernas behov skapar hälsa och arbetsförmåga på ett kostnadseffektivt sätt.

Varför lönar det sig att välja oss?

  • Vi skräddarsyr tjänsten enligt kundens behov – även för ett mindre företag.
  • När samarbetet inleds analyserar vi tillsammans behoven och ställer upp gemensamma mål.
  • Ett eget företagshälsovårdsteam, som verkligen känner till personalen och förhållandena i ditt företag ansvarar för tjänsten.
  • Pihlajalinnas nya tjänster, till exempel läkare på distans, telefon till vårdare och hantering av arbetsförmåga gör arbetet för personalavdelningen i ditt företag och för cheferna enklare.
  • Vi erbjuder ett eget företagshälsovårdsteam som sparringpartner för ditt företag i alla frågor som gäller arbetshälsa.
  • Vår verksamhet har prissatts på ett genomskinligt sätt och är effektfull.

Begär en offert gällande våra företagshälsovårdstjänster

Skicka ett meddelande till adressen tyoterveysmyynti@pihlajalinna.fi eller ring numret 010 312 012 (vardagar kl. 7.00–18.00).

Du kan även vara i direkt kontakt med kontaktpersonen i ditt eget område. Du hittar deras kontaktuppgifter nedan.

Riksomfattande och stora arbetsgivare samt utkontraktering av företagshälsovårdstjänster (över 250 personer)
Försäljningschef Juha Halttunen, 045 887 2334 eller juha.halttunen@pihlajalinna.fi

Huvudstadsregionen (företag med över 50 personer)
Försäljningschef Jari-Pekka Aurala, 0400 559 175 eller jari-pekka.aurala@pihlajalinna.fi

Huvudstadsregionen (företag med färre än 50 personer)
Försäljningschef Juha-Matti Schukov, 040 681 5762 eller juha-matti.schukov@pihlajalinna.fi
Försäljningschef Antti Hulkkonen, 044 755 2025 eller antti.hulkkonen@pihlajalinna.fi

Birkaland (Tammerfors, Birkala, Nokia, Ylöjärvi, Kangasala, Valkeakoski, Ackas, Tavastkyro, Ikalis, Parkano, Kankaanpää, Mänttä)
Försäljningschef Ismo Bärlund, 0400 700 217 eller ismo.barlund@pihlajalinna.fi

Egentliga Tavastland (Tavastehus, Hattula, Loppis, Tuulos)
Försäljningschef Ismo Bärlund, 0400 700 217 eller ismo.barlund@pihlajalinna.fi

Egentliga Finland och Satakunta (Åbo, Raumo, Björneborg, Pargas, Salo, Somero, Forssa)
Försäljningschef Simo Järvelä, 050 566 7834 eller simo.jarvela@pihlajalinna.fi

Mellersta Finland och Päijänne-Tavastland (Jyväskylä, Jämsä, Pieksämäki, Lahtis, Heinola)
Försäljningschef Vesa Numminen, 0400 906 448 eller vesa.numminen@pihlajalinna.fi

Norra Karelen och Norra Savolax (Joensuu, Outokumpu, Nurmes, Kuopio, Idensalmi, Jorois, Juankoski, Kaavi, Keitele, Kiuruvesi, Leppävirta, Pielavesi, Rautalampi, Rautavaara, Sonkajärvi, Suonenjoki, Tervo, Varkaus, Vesanto, Vieremä)
Försäljningschef Miika Lehtomaa, 041 4461858 eller miika.lehtomaa@pihlajalinna.fi

Sydöstra Finland (Kotka, Kouvola, Fredrikshamn och Villmanstrand)
Försäljningschef Jari-Pekka Aurala, 0400 559 175 eller jari-pekka.aurala@pihlajalinna.fi

Södra Österbotten och Mellersta Österbotten (Seinäjoki, Alavo, Kuortane, Etseri, Soini, Jakobstad)
Försäljningschef Veli-Matti Arponen, 0400 662 621 eller veli-matti.arponen@pihlajalinna.fi

Norra Österbotten och Lappland
Försäljningschef Jukka-Antti Pohjola, 050 451 3313 eller jukka-antti.pohjola@pihlajalinna.fi